Oprogramowanie medyczne

Proste w obsłudze oprogramowanie dla przychodni online jest zarówno niezwykle wygodne dla pacjentów, jak i stanowi duże ułatwienie dla pracowników gabinetu lekarskiego. Umożliwia zautomatyzowanie prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej i stały wgląd z zachowaniem wszystkich standardów dotyczących informacji poufnych, pozwala sprawnie wystawiać e-recepty oraz e-skierowania i jest nieocenioną pomocą w szybkiej rejestracji pacjentów z przypomnieniami na telefon (wiadomości SMS) czy adres e-mail. Oprogramowanie medyczne, daje szerokie możliwości personalizacji systemu i dostosowania go do potrzeb konkretnych placówek. Większość z dostępnych programów do gabinetu wykorzystuje moc obliczeniową w chmurze, dając Ci szybki dostęp online do rozwijających się funkcji z dowolnego miejsca, również z dala od przychodni. Sprawdź poniższe oprogramowanie dla lekarzy i rejestratorów – skorzystaj z innowacyjnych rozwiązań optymalizujących codzienną pracę.
dr Widget logo
_jet_reviews_average_rating/5
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Duis suscipit velit at accumsan convallis. Aenean dignissim fringilla nulla, at egestas ex euismod eu. Quisque in est et lorem accumsan ullamcorper. Nullam nibh enim, finibus non nulla in, interdum sodales diam. Donec id dui et felis gravida vehicula sed non elit.
Medfile-logo
_jet_reviews_average_rating/5
Jest to przejrzysty program wspomagający prowadzenie gabinetu i sprawniejszą obsługę pacjentów. Pozwala na wystawianie e-zwolnień, e-recept, rejestrację pacjentów online oraz tworzy kompleksową bazę pacjentów w formie elektronicznej. Daje także dostęp do bazy leków oraz baz ICD 10 i ICD 9. Oprogramowanie to jest profesjonalnym narzędziem wspomagającym pracę lekarza, a także pracowników gabinetu, odciążając ich m.in. od konieczności monitorowania wolnych terminów wizyt.

Do czego i dla kogo oprogramowanie medyczne

Praca gabinetów medycznych generuje ogromną ilość danych, w tym wrażliwych. Ich przetwarzanie jest czasochłonne, ale nie musi wymagać ingerencji lekarza. Rejestracja pacjentów czy prowadzenie dokumentacji mogą zostać zautomatyzowane – wystarczy odpowiednie oprogramowanie i komputer z dostępem do Internetu. Korzysta na tym zarówno sam gabinet, jak i pacjenci.

Jak wybrać program do przychodni i gabinetów lekarskich?

Jak dokonać wyboru odpowiedniego programu? Przygotowaliśmy kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym łatwiej Ci będzie podjąć decyzję.

 • Określ, czy oprogramowanie jest przeznaczone dla przychodni publicznych, czy prywatnych.
 • Sprawdź, jakich funkcjonalności potrzebujesz i zweryfikuj możliwości danego systemu.
 • Zapoznaj się z certyfikatami potwierdzającymi spełniane norm przetwarzania danych wrażliwych.
 • Ustal, w jaki sposób będziesz łączyć się z oprogramowaniem – z poziomu komputera, tabletu czy telefonu?
 • Sprawdź formę rozliczenia za subskrypcję.
 • Zapoznaj się z możliwościami pomocy technicznej.

Jeśli masz pytania lub jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z nami – oferujemy kompleksowe wsparcie w doborze i wdrożeniu odpowiedniego programu dostosowanego do potrzeb Twojego gabinetu lekarskiego. Część z programów możesz również przetestować przez 30 dni za darmo.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oprogramowania?

Szerokie możliwości oprogramowania medycznego to jego ogromny atut. Oprogramowanie medyczne to przede wszystkim narzędzia, które upraszczają działalność przychodni na wielu płaszczyznach:

 • Zarządzanie placówką medyczną – zintegrowane programy do obsługi gabinetu lekarskiego usprawniają kontakt z pacjentem, pracę lekarzy i działalność placówki.
 • Tworzenie recept i skierowań – program ułatwia ich wystawianie, co przyspiesza pracę lekarza, a także stanowi spore ułatwienie dla pacjentów. Połączenie narzędzia z systemem Narodowego Funduszu Zdrowia opiera się na kilku kliknięciach. Z łatwością przygotujesz również zaświadczenia medycyny pracy.
 • Elektroniczna dokumentacja medyczna – jej zadaniem jest ułatwianie zarządzania dokumentacją pacjenta. Zawiera szablony wizyt, umożliwia dodawanie notatek i załączników jednym kliknięciem, pozwala na sprawny dostęp do danych z poszczególnych konsultacji.
 • Obsługa pacjentów i kalendarz wizyt – to narzędzia gwarantujące sprawny dostęp do specjalistów bez konieczności dzwonienia do rejestracji. Program automatycznie zapisuje pacjenta na odpowiednią godzinę.
 • Integracje z innymi programami i urządzeniami – dzięki możliwości podpięcia modułów do innych usług korzystnie z programu zarządzania placówką znacznie poszerza jego możliwości.
 • Szybkie płatności i rozliczenia z NFZ – korzystanie z rozwiązań w postaci rozliczeń i płatności pozwala zachować porządek i znacznie usprawnia proces rozliczeń z NFZ.
 • Automatyczne systemy powiadamiania pacjentów – narzędzie wysyła powiadomienia SMS i przypomnienia o terminie zbliżającej się wizyty.
 • Łatwość korzystania – postawiliśmy na szeroki wybór programów, których obsługi nauczysz się szybko i bez tracenia czasu pracy na wdrożenie w oprogramowanie.